MIC-Dynamic Co-ordination: Testine Nerden Çalışabilirim? Vimana Programı MIC Modülü
YAZARI TANI


Öncelikle sizlerle paylaştığımız yazılarımızın, birer tavsiye, havacılıkla ilgili kaynaklara işaret etmek ve naçizane tecrübelerimizi aktarmaktan başka bir şey olmadığını belirtmek isteriz.

MIC modülü, DLR-1 sınavları arasında el-göz koordinasyonunun ve kişinin el becerisinin en yoğun şekilde sergilenmesinin gerektiği bir testtir.

Günümüzde her ne kadar video oyunlarına, joystick ve kumanda tekniklerine aşina olsak da, her şeyde olduğu gibi bu modül için de sistemli bir çalışma gerekiyor. Eğer, bu modül ile ilgili genel bilgi ve test kurallarının anlatıldığı DLR Modül Teknikleri-MIC-Dynamic Co-ordination yazımızı okumadıysanız buraya tıklayabilirsiniz.


Test, bildiğiniz üzere bilgisayar ekranında beliren temel gösterge aletleriyle başlar. Ana ekranda bize belirtilen göreve göre uçağınızı istenilen pozisyona getirip uçuş rejimini korumaya çalışmalısınız. DLR sınavlarında, sınav başlamadan önce program size bir kaç alıştırma yaptıracaktır. Böylece kısa sürede programın işleyişine aşina olabilirsiniz.


Örneğin; Görevimiz şu şekilde ise;


* Altimeters Constant (Uçağı istenilen irtifada tut)

* Airspeed Constant (Uçağın hızını istenilen değerde tut)

*Heading Constant (Uçağın istikametini istenilen yönde tut)


Ekranda beliren göstergeler üzerinde, görevde belirtilen değerler yeşil nokta ile gösterilir.Vimana Programı MIC-Co-ordination Modül Testi

Bildiğiniz üzere, adaylar için DLR sınavlarının test ve cbt programlarını hazırlayan iki major yazılım firması bulunmakta. Vimana ve Skytest. Bu yazımızda "Vimana Training Programme V.3.20" programını inceleyeceğiz.Vimana programında MIC-Dynamic Co-ordination testini, Logitech Extreme 3D Joystick ile beraber denedik. Daha önce hiç deneyimlememiş bir aday perspektifinde olduğumuzu varsayarak kolaydan zora doğru giden bütün sınav varyasyonlarını test ettik.Teste başlamadan önce testin çeşitli ayarlarını yapabileceğiniz bir ayar bölümü bulunuyor. Ayarlar bölümünde bulunan "Reccomended" butonu, testin Vimana ekibince olması gereken zorluk seviyesine otomatik olarak ayarlar.


Gerçek DLR-1 sınavlarının ayarları ise hemen hemen şu şekildedir;

  • Instrument Reaction: Low

  • Instrument Change Rate: Medium

  • Turbulence: Medium / High

  • Target Speed: Medium

  • Acustic Tast: Not sequenced


Programın genel özellikleri ve nasıl kullanılacağına dair bilgiler için hazırladığımız videoyu izleyebilirsiniz.Vimana DLR Training Software - DLR Çalışma Seti için tıklayın...
1,025 görüntüleme0 yorum
Bizi takip edin
  • Facebook Sosyal Simge
  • Twitter
  • Instagram
Bize Katılın!

Bu site THY - Aydın UEA 77. Filosu tarafından hazırlanmıştır.                 www.dlrehberi.com Her hakkı saklıdır. © 2018